Preses relīzes
Puspievērtas iestiklotas durvis

Kāds jelgavnieks, atgriežoties savās mājās 24. jūnijā, konstatēja, ka no tās ir nozagtas dažādas mantas, to skaitā arī pneimatiskā pistole. Par notikušo viņš nekavējoties ziņoja  Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknim. Tajā pašā dienā likumsargi atskurbtuvē nogādāja kādu vīrieti, pie kura atrada pneimatisko pistoli, kas atbilda norādītajām pazīmēm. Kriminālprocesa ietvaros vīrietim aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

24. jūnijā policijā vērsās kāds jelgavnieks, kura prombūtnes laikā, iekāpjot pa atvērto logu, bija iekļūts mājoklī un nozagtas dažādas mantas – portatīvais dators, juvelierizstrādājumi, fotokameras, smaržas, „Playstation”, kā arī pneimatiskā pistole. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess.

Tajā pašā dienā pēc pulksten 21.00 likumsargi, veicot dienesta pienākumus, Jelgavas autoostā pamanīja kādu vīrieti, kurš publiskā vietā atradās tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar citu cilvēku cieņu. Sarunas laikā policisti pamanīja pneimatisko pistoli. Tā kā iereibušais kungs nespēja neko paskaidrot par ieroci, viņš tika nogādāts atskurbtuvē. 

Piektdien, 25. jūnijā, policisti noskaidroja, ka svētku dienā 1987. gadā dzimušais kurzemnieks kopā ar kādu 2000. gadā dzimušu vidzemnieci izmantoja iespēju iekļūt mājā pa atvērto logu un nozaga iepriekš minētās mantas.

Saistībā ar notikušo 26. jūnijā vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet sievietei drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Jāpiebilst, ka abas personas jau iepriekš vairākkārt ir nonākušas policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Atbilstoši Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atkārtoti aicina rūpīgāk izturēties pret īpašuma drošības jautājumiem. Prombūtnes laikā nedrīkst! atstāt atvērtus logus, kā arī iespēju robežās mājoklis ir jāaprīko ar signalizāciju un/vai videonovērošanas kamerām, kas zādzību gadījumā var palīdzēt notvert nelūgtus ciemiņus un atgūt nozagtās mantas. Tāpat ilgstošas prombūtnes laikā noteikti ir jāpalūdz kādai uzticamai personai, vislabāk kaimiņam, pieskatīt nekustamo īpašumu, un nepieciešamības gadījumā nekavējoties ir jāziņo par aizdomīgām situācijām, zvanot uz tālruņa numuru 110.