OMEGA Preses relīzes
narkotikas

Mēneša sākumā, 1. jūlijā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas darbinieki, reaģējot uz saņemto operatīvo informāciju par   iespējamu narkotisko vielu glabāšanu aizturēja divas personas – 1954. un 2003. gadā dzimušus vīriešus par narkotisko vielu realizāciju.

Valsts policijas darbinieki kādā privātmājā Ogres novada Birzgalē, veicot kriminālprocesuālās darbības, atsavināja 1300 gramu marihuānas, 30  gramu amfetamīna, vienu bisi, munīciju, desmit bloku cigarešu bez akcīzes markām un skaidru naudu, aptuveni 2000 eiro, kas, visticamāk, iegūta nelikumīgā ceļā.

amfetamīns

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību “Omega” notikuma vietā aizturēja divus vīriešus, kuri dzimuši 1954. un 2003. gadā. Iespējams, ka personas jau ilgstoši bija nodarbojušās ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziedzīgu nodarījuma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

cigaretes

Tiesa abiem vīriešiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām. Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv, vai elektroniski ar e-Parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt arī interaktīvajā kartē.

patronas