Preses relīzes
policija

Svētdien, 10. oktobrī, ap pulksten 00.30 Valsts policija saņēma izsaukumu uz kādu adresi Rīgā, Hanzas ielā, kur, iespējams, tika bojāta kāda skulptūra. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka tikusi dedzināta viena no skulptūrām, kas novietota pie Hanzas Perona. Teritorijas apsardzes darbinieks norādīja uz iespējamo vainīgo personu, kura atradās turpat netālu.

Par iepriekš minēto noziegumu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa patruļdienesta darbinieki aizturēja 1988. gadā dzimušu vīrieti, kurš tika ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas, proti, par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Svētdien, 11. oktobrī, tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.