Preses relīzes
Uz tumši zila fona Latvijas mazais ģerbonis un uzraksts POLICIJA

2021. gada 7. decembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Jēkabpils reģionālās nodaļas darbinieki Austrumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par piemiņas zīmes – lielgabala zādzību Jēkabpilī. Šajā lietā par aizdomās turēto atzīta viena persona.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 2021. gada 24. februārī pēc pulksten 2.00 Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, tika nozagta virs kapa, kur apbedīti Otrā pasaules karā kritušie un mirušie karavīri, novietota piemiņas zīme, proti, memoriālā pārveidots piemineklis - 76,2 milimetru divīzijas lielgabals ZIS-3 bez lafetes. Nozagtā piemiņas zīme, izmantojot frontālo iekrāvēju „Cheng Gong”, tika aizvesta uz Krustpils novadu, kur tā tika iemesta Daugavā.

Tāpat tika konstatēts, ka, izdarot virs kapa novietotās piemiņas zīmes – lielgabala zādzību, ar trosēm tika sabojāti trīs Jēkabpils parka teritorijā augoši koki, kā rezultātā Jēkabpils pilsētas pašvaldībai nodarīti materiālie zaudējumi 287,54 eiro vērtībā.

Likumsargi noskaidroja iespējamo vainīgo personu, un 1970. gadā dzimušais vīrietis atzina veiktās darbības. Izmeklēšanas rezultātā tika iegūti un nostiprināti pietiekami pierādījumi, un lieta aizvadītā gada 7. decembrī nodota Auzstrumzemgales prokuratūrai vajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 228. panta trešās daļas par kapa apgānīšanu un 109. panta otrās daļas par patvaļīgu koku bojāšanu. 

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.