Preses relīzes Jaunumi
narkotikas čipsi

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas likumsargi iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti aizturēja vīrieti. Veicot kratīšanu viņa automašīnā un piekritīgajās adresēs tika konstatēti kopumā 16 kilogrami marihuānas, kas, visticamāk, kontrabandas ceļā ievesti no Spānijas tālākai realizācijai. Daļa no narkotikām bija noslēptas čipsu pakās. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētais vīrietis ir apcietināts. Tāpat pagājušonedēļ citu kriminālprocesu ietvaros tika aizturēti narkodīleri arī Pļavniekos un Imantā. 

Valsts policijā bija saņemta informācija par narkotiku kontrabandu, kas Latvijā tiek ievesta no Spānijas. Piektdien, 13. maijā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas likumsargi saistībā ar šo noziegumu sadarbībā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekiem uz autoceļa A2 apturēja automašīnas vadītāju. Veicot kratīšanu transportlīdzeklī, pārtikas kravā – čipsu pakās, tika konstatēti kopumā 5 kilogrami marihuānas.

Veicot vairākas kratīšanas Rīgā personas dzīvesvietā un garāžā, tika konstatēti un atsavināti vēl 11 kilogrami marihuānas.

Izmeklēšanas laikā iegūtā pašreizējā informācija liecina, ka aizturētais 1976. gadā dzimušais vīrietis ilgstoši bijis saistīts ar narkotiku kontrabandu no Spānijas, izmantojot loģistikas uzņēmumu pakalpojumus, un narkotikas maskētas starp legālām precēm.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Policija šobrīd turpina izmeklēšanu, kuras ietvaros tiek skaidrotas pārējās personas, kas, iespējams, saistītas ar šo noziegumu.

 

Tāpat rezultatīvas aizturēšanas operācijas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas likumsargi sadarbībā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbiniekiem pagājušonedēļ īstenojuši arī Rīgā, Pļavnieku un Imantas mikrorajonos. Pļavniekos 12. maijā par kokaīna tirdzniecību tika aizturēts 1986. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš bijis policijas redzeslokā. Pie viņa tika konstatēti 50 gramu kokaīna. Veicot kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, atsavināti 50 000 eiro skaidra nauda, kas, visticamāk, iegūta no narkotiku realizācijas. Konfiscēta arī 20 000 eiro vērta automašīna, un tiks lemts jautājums par aresta uzlikšanu šim transportlīdzeklim. Personai piemērots drošības līdzeklis apcietinājums ar iespēju samaksāt drošības naudu.

Tāpat policija bija saņēmusi informāciju no iedzīvotājiem par narkotiku tirdzniecību kādā daudzdzīvokļu mājā Imantā. Lai operatīvi varētu iekļūt dzīvoklī un novērstu pierādījumu iznīcināšanas risku, aizturēšanas operācijā tika piesaistīta pretterorisma vienība “Omega”. Dzīvoklī policija aizturēja 1966. gadā dzimušu sievieti un 2000. gadā dzimušu jaunieti. Veicot šajā adresē kratīšanu, tika atrasts un atsavināts 30 gramu kokaīna, 160 gramu amfetamīna, 30 gramu marihuānas un 2600 eiro skaidras naudas, kas, visticamāk, iegūta no narkotiku realizēšanas. Abām aizdomās turētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Saistībā ar iepriekš minētajiem gadījumiem Pļavniekos un Imantā ir uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un neatļautu realizēšanu, ja tās izdarītas ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības apņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.