Jaunumi
policists

Šā gada 8. jūnijā ap pulksten 15.00 Rīgā, Torņakalnā, kāds jaunietis stāvēja netālu no dzelzceļa stacijas, kur viņam negaidīti uzbruka divi citi jauni vīrieši. Ļaundari, pieliekot viņam pie kakla nazi, nolaupīja mobilo telefonu un 80 eiro skaidru naudu, pēc kā pameta notikuma vietu. Pēc notikušā cietušais ar iesniegumu vērsās policijas iecirknī.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa policisti nekavējoties uzsāka notikušā izmeklēšanu. Veicot sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbībās, nākamajā dienā, 9. jūnijā, policisti noskaidroja iespējamo vainīgo personu identitāti un abas personas aizturēja. Viņi ir dzimuši 2000. un 2002. gadā un iepriekš saistībā ar krimināla rakstura noziedzīgiem nodarījumiem nebija nonākuši policijas redzeslokā.

Policisti atguva nolaupīto mobilo telefonu un atdeva to likumīgajam īpašniekam. Savukārt nolaupīto naudu ļaundari jau bija paspējuši iztērēt.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.