Preses relīzes Jaunumi
narkotikas

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu pārvaldē 2023. gadā tika uzsākta izmeklēšana, kā rezultātā šā gada 12. martā Pētersalas-Andrejsalas rajonā aizturēja 1975. gadā dzimušu vīrieti, par narkotisko vielu realizāciju. Veicot personas pārbaudi, pie viņa kopumā atrasts 200 gramu amfetamīna, 400 eiro un divi elektroniskie svari.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas, proti, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aicinām iedzīvotājus ziņot Valsts policijai par personām, kuras saistītas ar narkotisko un psihotropo vielu apritu un šo vienu tirdzniecības vietām! Informēt policiju iespējams, notikuma brīdī zvanot pa tālruņa numuru 110, vai vēršoties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā Latvija.gov.lv, izmantojot e-adresi, vai arī  apstiprinātu ar eParakstu, sūtot uz  pasts@vp.gov.lv.

Tāpat narkotisko vielu un nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/

narkotikas