Jaunumi
Valsts policijas emblēma uz amatpersonas dienesta formas

Saistībā ar 16. jūlija notikumiem Jūrmalā pludmalē, kur Valsts policija saņēma izsaukumu no Jūrmalas pašvaldības policijas, ka nepieciešama palīdzība sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā, jau ziņots, ka līdz šim brīdim Valsts policijā iegūts liels apjoms video materiālu, kuros fiksēts notikušais pludmalē līdz Valsts policijas amatpersonu ierašanās brīdim un tiek veikta rūpīga materiālu analīze, lai nostiprinātu pierādījumus līdz šim konstatētajiem likumpārkāpumiem un skaidrotu pie atbildības saucamās personas.

Līdz šim izvērtētais materiālu kopums, sadarbībā ar prokuratūru, ir devis pamatu vienu no iepriekš sāktajiem administratīvo pārkāpumu procesiem (kas tika sākts par agresīvu pret citu personu vērstu uzvedību, kas traucē tās mieru) pārkvalificēt atbilstoši Krimināllikuma 231. panta pirmajai daļai, proti par huligānismu jeb rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), vai organizāciju darbu.

Bez tam, iepriekš jau ziņots, ka notikuma dienā Valsts policijā tika ierosināti divi administratīvā pārkāpuma procesi pret vienu no video redzamajām personām – kādu 1964. gadā dzimušu vīrieti:

Viens par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību. Par šādu pārkāpumu personai var tikt piemērots brīdinājumus vai naudas sods līdz simt naudas soda vienībām (500 euro).

Otrs par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu. Par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām (700 euro).

Abos šajos administratīvā pārkāpuma procesos vēl nav pieņemti lēmumi par personai piemērojamā soda apmēru.

Kā arī, pārbaudot informāciju par iesaistītajām personām, konstatēti arī augstāk minētā vīrieša veiktie pārkāpumi interneta vidē – šī gada maijā kādā publiski pieejamā sociālo tīklu vietnē vīrietis publicējis saturu, kurā izmantoti totalitāro režīmu simboli, par ko arī tika sākts administratīvā pārkāpuma process un šajā gadījumā vīrietim jau piemērots administratīvais sods – brīdinājums.