Jaunumi Rīga
Valsts policijas transportlīdzeklis ar jauno trafarējumu

Šī gada 1. jūnijā ap pulksten 17.10 Valsts policija saņēma izsaukumu no aculieciniekiem par to, ka Rīgā, Gaiļezera ielā pie kāda veikala piebraukusi automašīna Citroen Berlingo, kuras vadītājs ir manāmā alkohola reibumā. Zvanītājs informējis, ka iereibušais vīrietis izkāpis no automašīnas, iegājis veikalā un, visticamāk, atgriezīsies, lai turpinātu vadīt transportlīdzekli.

Reaģējot uz saņemto informāciju, notikuma vietā nekavējoties ieradušās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas bataljona amatpersonas. Policisti pamanīja norādīto automašīnu un konstatēja, ka iereibušais vīrietis pēc veikala apmeklējuma patiešām iekāpis savā transportlīdzeklī un uzsācis kustību. Pamanot policijas transportlīdzekli, vīrietis savu vadīto automašīnu apturējis, izkāpis no tās ārā un mēģinājis doties projām, tomēr policisti viņu aizturējuši.

Lai gan iereibušais autovadītājs bijis agresīvi noskaņots un centies izvairīties no policistu centieniem viņu aizturēt, policisti viņu savaldījuši. Notikuma vietā ieradušies arī policisti no Ceļu policijas bataljona, kuri konstatējuši, ka 1984. gadā dzimušais vīrietis pie stūres bija sēdies 3,2 promiļu alkohola reibumā, turklāt transportlīdzekli vadījis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Attiecīgi par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija izsaka pateicību vērīgajiem iedzīvotājiem, kuri ziņoja un sniedza policijai nepieciešamo informāciju, lai pēc iespējas ātrāk aizturētu stiprā alkohola reibumā esošo automašīnas vadītāju. Tāpat aicinām arī turpmāk, pamanot iespējamu likumpārkāpumu, par to nekavējoties informēt likumsargus, zvanot 110.

Vienlaikus Valsts policija atkāroti uzsver, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā nav pieļaujama un tā būtiski apdraud gan paša, gan apkārtējo veselību un dzīvību. Alkohola lietošana un braukšana nav savienojamas lietas!

 

*Attēlam ilustratīva nozīme