Jaunumi
vp

Šā gada 19. aprīlī Valsts policijā vērsās kādas tirdzniecības vietas pārstāvji, kuri ziņoja, ka Dreiliņos no veikala ir nozagts portatīvais dators. VP RRP Salaspils iecirknī par zādzību tika uzsākts kriminālprocess un veikta izmeklēšana. Veikala pārstāvji, veicot inventarizāciju, atklāja, ka tikuši nozagti vēl divi portatīvie datori, mobilie telefoni un citas preces.

Pārbaudot saņemto informāciju, likumsargi noskaidroja iespējamo vainīgo personu. Šā gada 6. jūnijā, veicot sankcionētu kratīšanu aizdomās turētā dzīvesvietā Ropažu novadā, tika aizturēts 2001. gadā dzimis vīrietis, pie kura atrasti divi nozagtie datori, bet vēl vienu datoru vīrietis jau pārdevis citai personai.

Aizturētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par cita veida noziedzīgiem nodarījumiem. Nozagtie datori tika atgūti un atdoti tā likumīgajiem īpašniekiem, proti, veikalam.

Valsts policijas Salaspils iecirknī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas, proti, par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzība). Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Cietušais uzņēmums pēcāk vērsies Valsts policijā ar pateicību, kas veltīta mūsu kolēģiem: “Pateicoties Valsts policijas darbinieku profesionalitātei, operativitātei, centībai, lieliskajam darbam un atsaucībai, tika atklāts noziedzīgais nodarījums. Izsakām pateicību visiem Valsts policijas darbiniekiem par viņu profesionalitāti un operativitāti. Lieliski padarīta darba rezultātā ir panākts ātrs un lielisks darba rezultāts.”

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.