Jaunumi Vidzeme
Valsts policijas logo

Šī gada 13. jūnijā Ērgļos kādā ēkā atrasts 1960. gadā dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Skaidrojot apstākļus, policisti konstatēja, ka pret vīrieti, iespējams, vērsts noziedzīgs nodarījums. Valsts policija saistībā ar notikušo aizturējusi četras personas, savukārt viena persona atrodas meklēšanā.

Aizvadītajā svētdienā, 13. jūnijā, Ērgļu novadā, Ērgļos tika atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Sākotnēji policijā tika saņemta informācija par vīrieti, kurš, iespējams, kritis no stalažām, veicot remontdarbus, kā rezultātā gājis bojā. Policijā tika sākts kriminālprocess.

Skaidrojot apstākļus, policisti konstatēja, ka pret 1960. gadā dzimušo vīrieti, iespējams, vērsts noziedzīgs nodarījums. Veicot izmeklēšanu, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa policisti sadarbībā ar kolēģiem no VP Rīgas reģiona pārvaldes Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas un Speciālo uzdevumu bataljona veica personu aizturēšanu. Kopā aizturēti četri vīrieši – 2002., 1982., 1973., un 1984. gadā dzimuši. Savukārt viens vīrietis atrodas meklēšanā. Trīs aizturētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas, proti, par tīši smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Kā arī pēc Krimināllikuma 141. panta (21) - par šā panta otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja palīdzības nesniegšana izraisījusi cilvēka nāvi vai citas smagas sekas.