Jaunumi
nelegālais alkohols

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirknī tika saņemta informācija, ka Rīgā, Dzirkaļu ielā, iespējams, notiek nelegālā alkohola tirdzniecība.

Otrdien, 15. jūnijā, Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti, pārbaudot saņemto informāciju un veicot pārbaudi Rīgā, Dzirkaļu ielā, konstatēja, ka tur tiek tirgots, iespējams, nelegāls alkohols. Veicot sankcionētu kratīšanu divos dzīvokļos, atrasti un izņemti aptuveni 19 litri, iespējams, brāgas, kā arī pieci litri brūnganas krāsas šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Lai noskaidrotu izņemto šķidrumu sastāvu, ir nozīmētas ekspertīzes.

nelegālais alkohols
nelegālais alkohols

Tāpat tika atrastas un atsavinātas arī 300 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

cigaretes

Notikuma vietā policisti aizturēja 1970. gadā dzimušu vīrieti, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.1 panta pirmās daļas – par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus (nelikumīgi alkoholiskie dzērieni), realizāciju. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Savukārt aizvakar, 16. jūnijā, Valsts policija saņēma informāciju no Rīgas pašvaldības policijas par kādu apturētu transportlīdzekli, kurā likumsargi pamanīja aizdomīgus iepakojumus, iespējams, ar narkotiskajām vielām. Uz notikuma vietu Rīgā, Ķengaragā, izbrauca Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa darbinieki, kuri kratīšanas laikā „Renault” markas automašīnā atrada 69 gramus amfetamīna, kā arī gāzes ieroci un desmit patronas.  Notikuma vietā policisti aizturēja 1980. gadā dzimušu vīrieti. Izņemtajām vielām ir nozīmētas ekspertīzes, lai noskaidrotu to sastāvu.

Pret vīrieti ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu un pārvadāšanu bez nolūka tās realizēt. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.