Preses relīzes Jaunumi
narkotikas

Pagājušonedēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi sadarbībā ar pretterorisma vienību “Omega”, Speciālo uzdevumu bataljonu un ceļu policiju aizdomās par narkotisko vielu realizāciju aizturēja organizētu grupu četru personu sastāvā. Veicot vērienīgas kratīšanas Rīgā un Pierīgā, atsavināti vairāki kilogrami dažādu narkotisko vielu. Tāpat konfiscēti 15 000 eiro un septiņas automašīnas 120 000 eiro vērtībā. Saistībā ar notikuši uzsākts kriminālprocess un visiem izturētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas likumsargi mērķtiecīgi strādājot narkotisko vielu apkarošanas jomā, nonāca pa pēdām vairākām personām, kas saistītas ar narkotisko vielu apriti. Jāpiemin, ka informācija par noziedzīgajām darbībām tika saņemta arī no iedzīvotājiem.

Šā gada 18. maijā sadarbībā ar pretterorisma vienību “Omega”, Speciālo uzdevumu bataljonu un ceļu policistiem tika veiktas aizturēšanas operācijas, rezultātā notverot organizētu noziedzīgu grupu četras personu sastāvā. Jāpiemin, ka divi no aizturētajiem jau iepriekš sodīti par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Turklāt viens arī par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu.

Turpinot darbu līdz pat nākamās dienas rītam, 19. maijam, tika veikts ap 20 kratīšanu aizturēto personu dzīvesvietās, automašīnās un citos objektos Rīgā un Pierīgā. Kopumā tika atrasts un atsavināts apmēram 3,5 kg alfa-pirolidīnvalerofenona, kas pēc savas iedarbības ir amfetamīnam līdzīga viela, ap 1 kg marihuānas un ap 50 g kokaīna. Tāpat izņemts apmēram 15 000 eiro skaidras naudas, kas, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā, viens šaujamierocim līdzīgs priekšmets un daudz citu priekšmetu, kas saistīti ar narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgu apriti. Tāpat konfiscētas septiņas automašīnas, kuru kopējā vērtība ir ap 120 000 eiro.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka šīs personas ar narkotisko vielu nelegālu apriti plašā Latvijas teritorijā nodarbojušās jau sen, turklāt, iespējams, viņi saistīti arī ar narkotiku kontrabandu Latvijā. Aizdomās turētajiem bijis arī noteikts lomu sadalījums – kāds nodarbojies ar narkotiku piegādi, bet cits ar transportēšanu un tālāku realizāciju.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 251.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa un, ja tas izdarīts ar narkotiskajā vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Visām aizturētajām personām ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.