Preses relīzes Jaunumi
narkotikas, amfetamīns

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi saistībā ar narkotisko vielu apriti šomēnes Rīgā, Purvciemā, aizturēja kādu vīrieti, pie kura konstatēts kilograms amfetamīna. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un personai piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Policisti bija ieguvuši informāciju par vīrieti, kurš nesen izcietis cietumsodu par narkotiku realizāciju, taču jau atkal atgriezies uz noziedzīgā ceļa un, iespējams, tirgo narkotikas. Veicot operatīvās un kriminālprocesuālās darbības, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas likumsargi 11. februārī Rīgā, Purvciemā, uz ielas minēto 1984. gadā dzimušo vīrieti aizturēja. Aizturēšanas brīdī pie vīrieša atradās maiss ar vienu kilogramu narkotiskajām vielām – amfetamīnu. Jāpiemin, ka vīrietis centās atbrīvoties no narkotikām, nesekmīgi mēģinot novērst policistu uzmanību, lai tās izbērtu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vielu neatļautu realizāciju, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

11. februārī tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par nelikumīgu narkotisko un psihotropo vielu apriti. Kļūstot par aculiecinieku noziegumam, nekavējoties jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110. Iesniegumu iespējams nosūtīt portālā Latvija.lv vai, apstiprinātu ar internetbankas datiem, uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv, kā arī to var nogādāt tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

(Foto: atsavinātais amfetamīns).