Jaunumi
Par narkotiku glabāšanu Juglā aizturēts vīrietis

Pagājušajā sestdienā, 9. septembrī, Valsts policijas Rīgas Ziemeļu pārvaldes amatpersonas Rīgā, Juglas mikrorajonā aizturēja vīrieti par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu. Veicot kratīšanas, atrasts un izņemts gan amfetamīns, gan marihuāna, gan halucinogēnās sēnes. Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Todien Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, veicot savus ikdienas pienākumus, pamanīja kādu vīrieti, kurš gulēja savā automašīnā. Vēloties pārbaudīt, vai ar personu viss ir kārtībā, policisti pieklauvēja pie transportlīdzekļa loga, pēc kā vīrietis pamodās un uzreiz centās noslēpt pie kājām esošu melnu sporta somu. Pārrunu laikā radās pamatotas aizdomas, ka vīrietis varētu būt narkotisko vielu ietekmē, bet mirkli vēlāk, pārmeklējot viņa mantas, likumsargi atrada ievērojamu daudzumu baltas pulverveida vielas un maisiņu ar zaļganbrūnu augu izcelsmes maisījumu.

Uz notikuma vietu nekavējoties tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri aizturēja 1999. gadā dzimušo vīrieti.

Izņemtās narkotiskās vielas tika nosūtītas uz ekspertīzi, kur tika gūts apstiprinājums, ka pie personas likumsargi atrada 89,92 gramus pulverveida vielas, kas satur amfetamīnu un 29,22 gramus izžāvētas marihuānas.

Tajā pašā dienā tika veikta kratīšana arī vīrieša dzīvesvietā, kur izņemti vēl 1,14 grami izžāvētu halucinogēno sēņu.

Aizturētais 1999. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par analoģiska rakstura noziegumu.

Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas, proti, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Nākamajā dienā pēc aizturēšanas izmeklēšanas tiesnesis, izskatot procesa virzītājā ierosinājumu, piemēroja vīrietim drošības līdzekli apcietinājumu.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.