Jaunumi Latgale
policijas mašīnas aizmugure

Vakar, 22.martā Daugavpilī tika aizturēts vīrietis, kurš, ielaužoties dzīvoklī,  aplaupīja kādu pensionāru, nodarot vīrietim miesas bojājumus. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Šī gada 22.martā ap pulksten 17:23 nenoskaidrota persona pieklauvēja pie kāda pensionāra dzīvokļa durvīm Daugavpilī, cietušais – 1965.gadā dzimis vīrietis, durvis nepazīstamajai personai atvēra, kā rezultātā laupītājs pagrūžot vīrieti, nodarīja miesas bojājumus un iekļuva dzīvoklī.

No dzīvokļa tika nozagts televizors, mobilais tālrunis un cietušā rokas pulkstenis.

Veicot operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa amatpersonām izdevās vainīgo personu identificēt un aizturēt.

Laupītājs izradījās 1991.gadā dzimis vīrietis, kurš atradās meklēšanā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Tāpat vīrietis ir bijis sodīts arī par citiem likumpārkāpumiem.

Personai draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 176.panta otrās daļas par laupīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa laupīšanu, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jāmin, ka pēdējā laikā Daugavpils Piena kombināta un Jaunbūves mikrorajonos tika konstatēti vairāki laupīšanas gadījumi, kad kāds jaunietis pagrūžot vecāka gada gājuma personas, šādā veidā nodarot tiem miesas bojājumus, izrāva no rokām somiņas un nolaupīja tajās esošas mantas.

Veicot plašas izmeklēšanas un operatīvās darbības, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām Daugavpilī ir izdevies noskaidrot ar šiem noziedzīgajiem nodarījumiem meklēšanā esošas personas identitāti.

Šobrīd tiek skaidrota personas saistība ar deviņām noziedzīgām epizodēm. Uzsākto kriminālprocesu ietvaros, policija veic nepieciešamās procesuālās darbības un skaidro notikušā apstākļus.