Preses relīzes
Policists formā

Šā gada sākumā Valsts policija saņēma informāciju par divām līdzīgām laupīšanām, Rīgā, Stacijas laukuma apkārtnē. Veicot izmeklēšanu, likumsargi noskaidroja ar šiem noziegumiem saistītās personas un tās aizturēja.

Pirmais gadījums noticis 6. janvārī Stacijas laukuma tunelī, kur nepazīstama sieviete uzsākusi sarunu ar cietušo vīrieti. Pēc tam nepazīstams vīrietis viņu nogāza zemē un iespēra pa galvu, kā rezultātā viņš zaudējis samaņu. Kad cietušais atguvis samaņu, viņš saņēma vēl trīs spērienus pa seju no minētās sievietes. Vīrietim tika atņemts naudas maks un mobilais tālrunis.

Otrais gadījums noticis 14. janvārī Stacijas laukumā, kur divas sievietes vīrietim iesitušas pa ausi. Pēc brīža pie cietušā piegājušas tās pašas sievietes ar kādu vīrieti, kurš uzdevies par Valsts policijas darbinieku, un no bikšu kabatas izvilcis ierocim līdzīgu priekšmetu, ar ko iesita cietušajam pa galvu. Norādītais vīrietis izteica draudus un lika cietušajam gulties zemē. Pēc kā iepriekš pieminētās sievietes viņu pārmeklēja un atņēma maku, mobilo tālruni, atslēgas un brilles.

Saņemot iesniegumus no abiem cietušajiem vīriešiem un veicot izmeklēšanu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi noskaidroja aizdomās turēto atrašanās vietu un janvāra vidū aizturēja iesaistītās personas. Vienai no iesaistītajām sievietēm, kura iepriekš ir sodīta par zādzībām nelielos apmēros, tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Tā pat arī aizdomās turētais vīrietis uz izmeklēšanas laiku ir apcietināts.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Attēlam ilustratīva nozīme.