Preses relīzes Jaunumi
elektroskūteris

Šā gada 8. jūnijā kāds skolnieks, kurš no rīta bija novietojis savu elektroskrejriteni pie skolas Rīgā, Braslas ielā, un to pieslēdzis velonovietnē, ap pusdienlaiku pamanīja, ka tas ir nozagts. Skolēns par notikušo paziņoja saviem tuviniekiem, kuri ap pulksten 13.00 vērsās Valsts policijas Rīgas Teikas iecirknī ar iesniegumu.

Šajā pašā dienā pēc neilga laika kāds vērīgs aculiecinieks pamanīja aizdomīgu vīrieti, kurš Rīgā, Mārcienas ielā, stumj elektroskrejriteni. Aculieciniekam radās aizdomas, ka elektroskrejritenis varētu būt zagts, tāpēc viņš uzsāka sarunu ar aizdomīgo vīrieti nolūkā noskaidrot elektroskrejriteņa izcelsmi. Svešinieks apgalvoja, ka elektroskūteris piederot viņam un viņš to stumj, jo tas esot izlādējies. Ņemot vērā, ka vīrieša sacītais nepārliecināja, persona izsauca policiju. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes patruļpolicisti, kuri notikuma vietā apstākļu noskaidrošanai aizturēja 1992. gadā dzimušu vīrieti. Salīdzinot rāmja numurus, tika konstatēts, ka tas ir jau minētais pie skolas nozagtais elektroskrejritenis.

Jāpiemin, ka aizturētais vīrietis jau iepriekš vairākas reizes sodīts par dažādiem mantiskiem noziegumiem un narkotisko vielu lietošanu.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbus, vai naudas sods.

Pēc procesuālo darbību veikšanas, atgūtais elektroskejritenis tiks atdots likumīgajam īpašniekam.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājam, kurš nebija vienaldzīgs un izsauca policiju apstākļu pārbaudei!

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)