Jaunumi
elektroskūteris elektroskrejritenis

Šā gada 30. maijā ap pulksten 10.00 Valsts policijā tika saņemts izsaukums par to, ka Rīgā, Jūrkalnes ielā nozagts elektriskais skrejritenis. Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa policisti izbrauca uz notikuma vietu, kur kādas firmas darbinieki pastāstījuši, ka elektriskajam skrejritenim nav reģistrēts vadītājs, savukārt GPS izsekošanas dati liecina, ka skrejritenis ļoti ātri pārvietojas.

Policisti pēc GPS datiem noskaidroja, ka skrejritenis atrodas kādā BMW markas automašīnā, tāpēc informācija nodota Valsts policijas Ceļu policijas ekipāžām. Meklētā automašīna pēc neilga brīža tika atrasta Rīgā, Lielirbes ielā pie kāda lielveikala. Pārbaudot automašīnu, likumsargi tās bagāžniekā atrada ne vien nozagto elektrisko skrejriteni, bet arī dažādas detaļas no citiem, iespējams, zagtiem skrejriteņiem.

Saistībā ar notikušo policisti aizturēja 1961. gadā dzimušu vīrieti un 1981. gadā dzimušu sievieti. Abas personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā un savu vainu elektriskā skrejriteņa zādzībā atzina.

Turpmākās izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka abas personas arī iepriekš bija nozagušas citu elektrisko skrejriteni, kuru jau pārdevušas kādai tirdzniecības vietai.

Par šo gadījumu VP RRP Rīgas Zemgales iecirknī uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzība). Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.