Jaunumi
VP emblēma

Šā gada oktobra beigās Valsts policijā vērsās kāds vīrietis, ziņojot, ka ticis apkrāpts. Proti, cietušais interneta vietnē bija ievietojis sludinājumu, ka pārdod mobilo telefonu. Drīz vien viņam uzrakstījis kāds vīrietis, kurš izteicis vēlmi to iegādāties. Abi norunājuši tikšanos Rīgā šā gada 18. oktobrī. Iespējamais pircējs uzrādījis pārdevējam maksāšanas uzdevumu, pēc kā pārdevējs viņam nodevis telefonu. Taču nauda pārdevēja kontā tā arī neienāca, tāpēc pēc laika viņš sapratis, ka ticis apkrāpts.

Tāpat policijā vērsās kādas viesnīcas darbinieki, ziņojot, ka tikuši apkrāpti līdzīgā veidā. Proti, vīrietis viņiem uzrādījis maksāšanas uzdevumu par uzturēšanās apmaksu, taču nauda tā arī netika saņemta.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa policisti noskaidroja, ka šos noziedzīgos nodarījumus, visticamāk, izdarījusi viena persona – ārvalsts pilsonis. Otrdien, 22. novembrī, iespējamā vainīga persona tika aizturēta.

Turpinot darbu ar aizturēto, tika noskaidrots, ka arī citviet Latvijā viņš, iespējams, apkrāpis iedzīvotājus pēc līdzīgas shēmas – uzrādot viltotus maksāšanas uzdevumus, no iedzīvotājiem izkrāpis mobilos telefonus un datorus. Ieskaitot jau pieminētos gadījumus, Valsts policijai šobrīd ir informācija par 14 krāpšanas gadījumiem, ko, iespējams, izdarījis šis vīrietis.

Saistībā ar notikušo šobrīd ir uzsākti vairāki kriminālprocesi, kas atkarībā no krāpšanas apmēra kvalificēti pēc Krimināllikuma 177. panta (par krāpšanu) un pēc Krimināllikuma 180. panta (par krāpšanu nelielā apmērā).

Šodien, 24. novembrī vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Attēlam ir ilustratīva nozīme