Preses relīzes
Valsts policijas amatpersona

2024. gada 17. maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 1. nodaļas darbinieki kriminālvajāšanas uzsākšanai Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai nosūtīja kriminālprocesu par slepkavību, kas izdarīta pastiprinošos apstākļos. Aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldes amatpersonas 2023. gada 28. novembrī saņēma informāciju, ka Iļģuciemā atrasts kādas 1949. gadā dzimušas sievietes līķis. Uzreiz uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. pantā paredzētajām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm, proti, par sievietes līķa atrašanu ar vardarbīgas nāves pazīmēm.

Izmeklēšanas gaitā atklājies, ka noziegumu paveicis kāds 1989. gadā dzimis vīrietis, kurš arī aplaupījis nogalināto sievieti.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 1. nodaļa sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļu  un Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldes amatpersonām veica kriminālprocesuālo darbību, speciālās izmeklēšanas un operatīvas darbības pasākumu kopumu, kā rezultātā 2024. gada 13. februārī aizturēts 1989. gadā dzimušais vīrietis.

Pamatojoties uz izmeklēšanas laikā iegūto informāciju, kriminālprocess pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 117. panta 6. punkta, par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda veida noziegumiem, piemēram, par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem, kā arī par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu. Par iepriekš paveiktajiem noziegumiem viņš bijis sodīts ar brīvības atņemšanu.

Kriminālprocesa ietvaros vīrietis atzīts par aizdomās turēto, un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.