Preses relīzes Jaunumi
ekipāža

Pagājušonedēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas darbinieki pabeidza izmeklēšanu un nodeva Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par smagu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu divām personām un vidēja smaguma miesas bojājumu tīšu nodarīšanu vēl vienai personai. Noziegums tika izdarīts sadzīviska konflikta rezultātā starp nepazīstamām personām pērn Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā, uz ielas.

Jau iepriekš ziņots, ka 2021. gada 25. aprīlī ap pulksten 00.30 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirknis saņēma izsaukumu uz Rīgu, Višķu ielu, kur sadzīviska konflikta laikā vīriešu trijotnei uz ielas uzbrucis kāds garāmgājējs un ar nazi nodarījis smagus un vidēji smagus miesas bojājumus. Vainīgās personas identitāte drīz vien tika noskaidrota un uzsākti personas meklēšanas pasākumi.

Aizdomās par šo noziegumu Valsts policija 2021. gada 29. aprīlī aizturēja 1988. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā.

Sākotnēji vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet vēlāk persona tika atbrīvota no apcietinājuma pret drošības naudu.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 125. panta otrās daļas 2. punktā un Krimināllikuma 126. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm par smaga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, ja tas izdarīts pret divām vai vairāk personām un par vidēja smaguma miesas bojājumu tīšu nodarīšanu. Par Krimināllikuma 125. panta otrās daļas 2. punktā paredzētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem gadiem līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzība un laiku līdz trim gadiem vai bez tās.  Savukārt par Krimināllikuma 126. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Šā gada 18. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas darbinieki kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu un nodeva to Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.