Preses relīzes Jaunumi
Cigaretes paslēptas dīvānā

Šā gada 26. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknī tika uzsākts kriminālprocess saistībā ar nelegālo akcīzes preču realizāciju grupā.

16. jūnijā šī kriminālprocesa ietvaros, veicot operatīvās darbības un speciālās izmeklēšanas darbības, Ogres novadā policisti aizturēja trīs iespējamās vainīgās personas – 1977. un 1960. gadā dzimušus vīriešus un 1955. gadā dzimušu sievieti. Izmeklēšanas laikā iegūtā pašreizējā informācija liecina, ka šīs personas tirgojušas nelikumīgās akcīzes preces vietējiem iedzīvotājiem.

Kriminālprocesa ietvaros Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti veica deviņas sankcionētas kratīšanas, trīs no tām tika veiktas neatliekamā kārtā. Kratīšanas tika veiktas aizturēto personu dzīvesvietās, lietošanā esošās telpās un transportlīdzekļos. Kopumā tika konstatēts un izņemts 109 800 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām; 640 l šķidruma ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaku un 8 510 eiro skaidras naudas, kas, visticamāk, iegūta no nelegālo akcīzes preču realizācijas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta otrās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aicinām nebūt vienaldzīgiem un nekavējoties ziņot policijai gadījumos, ja ir informācija par likumpārkāpumiem saistībā ar alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju! Informēt policiju iespējams vēršoties klātienē tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai nosūtot iesniegumu elektroniski, apstiprinātu ar elektronisko parakstu, uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv. Tāpat policiju notikuma brīdī iespējams informēt, zvanot pa tālruņa numuru 110. Nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt arī Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/