Preses relīzes Jaunumi
rokudzelži

Šā gada 25. jūnijā Valsts policija saņēma informāciju no ārstniecības iestādes par to, ka piekauti divi iedzīvotāji – 64 gadu veca sieviete un viņas 56 gadus vecais vīrs.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa policisti sazinājās ar cietušajiem un uzsāka izmeklēt notikušā apstākļus. Tika noskaidrots, ka cietušais pāris brīvdienās bija atbraucis uz savu dārza mājiņu Rīgā, Lucavsalā. Tur kaimiņi ļoti skaļi klausījušies mūziku, tāpēc viņi palūguši, lai pagriež mūziku klusāk.

Tas saniknojis kaimiņus un uzsācies strīds. Pāris uz notikuma vietu izsaucis policistus. Pašvaldības policijas ierašanās brīdī iespējamie trokšņotāji jau bija nomierinājušies, un konflikts tajā brīdī tika atrisināts pārrunu ceļā.

Taču vēlāk pēc policijas aizbraukšanas divi no kaimiņos esošajiem vīriešiem kļuvuši agresīvi un atnākuši uz laulātā pāra dārza mājiņas teritoriju un uzbrukuši vīrietim, viņu sitot ar dūrēm un kājām. Cietušā sieva viņu centās aizstāvēt, kā rezultātā agresīvie vīrieši uzbrukuši arī viņai. Rezultātā sievietei tika salauzts deguns, tāpat arī vīrietim salauzts deguns, kā arī vairākas ribas.

Ļaundari pamanījuši, ka cietušajam vīrietim kabatā atrodas mobilais telefons, to nolaupījuši un aizbēguši.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa policisti, piesaistot Speciālo uzdevumu bataljona likumsargus pirmdien, 27. jūnijā, Rīgā, Lucavsalā, aizturēja aizdomās turētās personas. Jāpiemin, ka viens no aizdomās turētajiem bija ieslēdzies mājā un nelaida likumsargus iekšā. Tāpēc policistiem nācās uzlauzt durvis. Mājā tika aizturēts 1982. gadā dzimis vīrietis. Turpat netālu policisti aizturēja arī līdzdalībnieku – 1996. gadā dzimušu vīrieti, kurš nozieguma izdarīšanas dienā bijis ciemos šajā adresē.

Jāpiemin, ka šīs personas jau iepriekš ir sodītas par huligānismu un miesas bojājumu nodarīšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Cietušajiem ir nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze miesas bojājumu smaguma pakāpes noteikšanai.

1982. gadā dzimušajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt 1996. gadā dzimušajam vīrietim – policijas uzraudzība, aizliegums tuvoties noteiktai teritorijai un cietušajiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)