Jaunumi
akcīzes preces

7. jūnijā Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2.nodaļas darbinieki veica operatīvās izmeklešanas darbības un kratīšanas vairākos nekustamajos īpašumos, kur izņēma dažādos tilpumos un daudzumos uzglabātus šķidrumus, kopumā aptuveni vienu tonnu. Kā arī kratīšanas laikā tika izņemta viena “Volvo” markas automašīna. Notikuma vietā saistībā ar tika aizturēts 1959. gadā dzimis vīrietis.

Visiem izņemtajiem šķidrumiem tika nozīmētas ekspertīzes, lai noskaidrotu precīzu sastāvu. Pēc veiktajām eskspertīzēm tika noskaidrots, ka ražošanas laikā, lai iegūtu alkoholiskos dzērienus, tika izmantots dezinfekcijas līdzeklis XP – 10, kas satur spirtu.

akcīzes preces

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, proti, par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu vai  realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tiesa aizturētajai personai piemēroja drošības līdzekli – policijas uzraudzība.

akcīzes preces

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām! Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv, vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt arī interaktīvajā kartē.