Preses relīzes
narkotikas

Aizvadītajā ceturtdienā, 9. maijā, Valsts policijas darbinieki, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības aizturēja divus vīriešus, un vairākās kratīšanās atsavināja lielu daudzumu narkotiskās un psihotropās vielas, kā arī skaidru naudu 4080 eiro apmērā un divas automašīnas. Abām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

narkotikas

9. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljonu, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā aizturēja divus 1974. gadā dzimušus vīriešus par iespējamu narkotisko un psihotropo vielu realizāciju.  Kriminālprocesa ietvaros Valsts policija veica piecas kratīšanas – gan personu dzīvesvietās, gan automašīnās. Kopumā atsavināti teju septiņi kilogrami narkotisko un psihotropo vielu – vairāk nekā vienu kilogramu sintētisko kristālu, teju četrus kilogramus amfetamīna grupas narkotiskās vielas, kā arī marihuānu, sintētisko heroīnu un izotonitazēnu jeb “šora”, kas ir spēcīgs un sevišķi bīstams sintētiskais opioīds. Visām atsavinātajām narkotiskajām un psihotropajām vielām ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu precīzu svaru un sastāvu. Tāpat tika atsavināta skaidra nauda 4080 eiro apmērā un divas automašīnas – “BMW” un “Audi” markas transportlīdzekļi.

narkotikas

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ja tas izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

narkotikas

Abām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Jāpiemin, ka personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā par šādām un līdzīga rakstura darbībām.

narkotikas

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.