Preses relīzes
marihuāna

Profesionāli veikto operatīvo un izmeklēšanas darbību rezultātā, likumsargi aizturēja organizētu grupu, kura, iespējams, no ārzemēm ieveda narkotiskās vielas un glabāja tās slēpnī – dzīvojamo māju masīvā. Kopumā aizturētas piecas personas un visām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Šī gada oktobra beigās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. nodaļas 3. biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību “OMEGA” un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljonu aizturēja organizēto grupu, ka arī  konstatēja slēpni Rīgas centrā, neapdzīvotā noliktavā dzīvojamo māju masīvā.

marihuāna

Likumsargi desmit kratīšanas gan aizdomās turamo personu dzīvesvietās, gan uzturēšanās vietās, vairākos transportlīdzekļos un kopumā atsavināja 10 kilogramus un 750 gramus marihuānas, trīs automašīnas un skaidru naudu 10 000 eiro apmērā. No aprites izņemto aizliegto vielu apmērs atzīstams kā liels.

Aizdomās par neatļauto narkotisko un psihotropo vielu realizāciju lielos apmēros policisti aizturēja piecas personas. Jāpiemin, ka visas personas ir vecumā ap 25 gadiem un iepriekš nebija nonākušas policijas redzeslokā.

marihuāna

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka aizturētās personas ir organizēta grupa. Organizētas grupas dalībniekiem bijis noteikts lomu sadalījums: kāds nodarbojies ar narkotisko vielu piegādi, bet cits ar fasēšanu, transportēšanu un tālāku realizāciju.  Tāpat veicot operatīvās darbības noskaidrots, ka, iespējams, narkotiskās vielas ievestas no ārzemēm – Nīderlandes, ar nolūku realizēt Latvijas Republikā

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšana, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Oktobra beigās visām piecām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

marihuāna

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām. Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv, vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt arī interaktīvajā kartē - https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/index.php .