Preses relīzes
Likumsargi aiztur organizētu noziedzīgu grupu saistībā ar narkotisko vielu neatļautu realizāciju

Aizvadītajā nedēļā, 23. aprīlī, likumsargi aizturēja četru personu organizētu noziedzīgu grupu, kura Rīgas teritorijā nodarbojās ar amfetamīna neatļautu realizēšanu. Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas deviņas kratīšanas un kopumā atsavināti 1,5 kg amfetamīna, dažādi priekšmeti narkotisko vielu fasēšanai, kā arī “Volkswagen” markas automašīna.

23. aprīlī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja darbinieki, sadarbībā ar Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljonu aizturēja četras personas – 1968. un 1976. gadā dzimušus vīriešus, 1981. gadā dzimušu sievieti un 1979. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau atradās brīvības atņemšanas vietā cita kriminālprocesa ietvaros un pie viņa veiktas procesuālas darbības.

Pēc Valsts policijas rīcībā esošās informācijas, aizturētās personas nodarbojās ar narkotisko, psihotropo vielu realizēšanu, izmantojot slēpņu sistēmu, komunicējot saziņas lietotnē Telegram. Organizators atradās vienā no Latvijas brīvības atņemšanas vietām un koordinēja pārējo noziedzīgās grupas dalībnieku darbības, kuru uzdevums bija uzglabāt, fasēt un ievietot slēpņos narkotiskās vielas, kā arī kontrolēt finanšu plūsmu.

Kopumā veiktas deviņas kratīšanas aizturētajām personām piekritīgajās adresēs un automašīnās, kuru rezultātā atsavināti aptuveni 1,5 kilogrami amfetamīna, dažādi priekšmeti amfetamīna fasēšanai (elektroniskie svari, polietilēna maisiņi, jau safasēts amfetamīns), kā arī viena “Volkswagen” markas automašīna.

Pagājušajā nedēļā, 24. aprīlī un 25. aprīlī trīs personas tika atzītas par aizdomās turētajām. 1968. gadā dzimušajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 1976. gadā dzimušajam vīrietim un 1981. gadā dzimušajai sievietei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Iespējamais organizators turpina izciest brīvības atņemšanas sodu cita kriminālprocesa ietvaros un gadījumā, ja viņa vaina tiks pierādīta likumā noteiktajā kārtībā, persona tiks saukts pie kriminālatbildības šī kriminālprocesa ietvaros.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253./1 panta trešās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.