Preses relīzes Latgale
Valsts polciijas darbinieks

Šī gada 30. janvārī, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa likumsargi, patrulējot Preiļu novadā, Stabulnieku pagastā, pamanīja vieglo automašīnu “Volvo V40” bez numura zīmēm. Automašīnas vadītājs, nereaģējot uz Valsts policijas darbinieku vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli, uzsāka bēgšanu. Pēc pakaļdzīšanās un “Volvo” vadītāja meklēšanas pasākumiem likumsargi atrada bēgošo vadītāju, kurš izrādījās nepilngadīgs jaunietis. Par transportlīdzekļa vadītāja izdarītajiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka deviņus administratīvā pārkāpuma procesus.

Likumsargi, patrulējot Preiļu novadā, Stabulnieku pagastā, pamanīja vieglo automašīnu “Volvo V40” bez numura zīmēm. Automašīnas vadītājs, pamanot policijas trafarēto automašīnu paātrināja kustību un strauji nogriezās citā ielā. Sekojot minētajai automašīnai, Valsts policijas likumsargi ieslēdza bākugunis un speciālo skaņas signālu, taču “Volvo” vadītājs to ignorēja un turpināja kustību, nereaģējot Valsts policijas darbinieku vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli.

Policisti uzsāka pakaļdzīšanos un atkārtoti izteica vairākkārtējas prasības apturēt transportlīdzekli, bet tās tika ignorētas, automašīnas vadītājs turpināja bēgt un traukties pa ceļu ar ātrumu 158 km/h, ignorējot gan ceļazīmes, gan atļauto braukšanas ātrumu.

Pakaļdzīšanās ilga aptuveni 20 minūtes un beidzās brīdi, kad “Volvo” markas automašīna iebrauca pļavā dziļā sniegā, kur turpināt kustību vairs nebija iespējams. Tās vadītājs, kāds 2006. gadā dzimis jaunietis, pametot transportlīdzekli, uzsāka bēgšanu ar kājām un ieskrēja krūmājos, pazūdot no policistu redzesloka. Likumsargi uzsāka meklēšanas pasākumus un atrada “Volvo” vadītāju. Jāatzīmē, ka pakaļdzīšanās laikā transportlīdzeklī atradās vēl pieci jaunieši.

Jāpiebilst arī, ka jaunietim, kuram uz šo brīdi ir 17 gadi, nav iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, viņš vadīja automašīnu bez numura zīmēm, kā arī transportlīdzeklim nav veikta valsts tehniskā apskate un nav noformēta transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Par transportlīdzekļa vadītāja izdarītajiem pārkāpumiem ir uzsākti deviņi administratīvā pārkāpuma procesi, par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas),  par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu virs 60 km/h, kā arī citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kas ir konstatēti transportlīdzekļa vajāšanas laikā un fiksēti ar video.