Preses relīzes Latgale
Valsts policijas darbinieks

Šī gada 27. maijā Augšdaugavas novadā, Nīcgales pagastā Daugavas upes krastā tika atrasta kāda vīrieša galva, 10. jūnijā netālu no iepriekšējās vietas Daugavas upē tika atrastas divas kājas, savukārt vēl pēc kāda laika - 28. jūnijā Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā Daugavas upē tika atrasts vīrieša rumpis bez galvas, kājām un rokām ar redzamiem miesas bojājumiem. Valsts policijā tika sākts kriminālprocess un izmeklēšana. Vakar, 24. augustā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas aizdomās par slepkavības pastiprinošos apstākļos izdarīšanu aizturēja divus vīriešus.

Šī gada 27. maijā Augšdaugavas novadā, Nīcgales pagastā Daugavas upes krastā tika atrasta kāda vīrieša galva. Valsts policija nekavējoties ierosināja kriminālprocesu un uzsāka izmeklēšanu. Pēc neilga laika, 10. jūnijā, netālu no iepriekšējās vietas Daugavas upē tika atrastas divas kājas, savukārt 28. jūnijā Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā Daugavas upē tika atrasts vīrieša rumpis bez galvas, kājām un rokām ar redzamiem miesas bojājumiem.

Veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, kā arī nepieciešamās ekspertīzes, noskaidrots, ka mirušais ir kāds 1959. gadā dzimis vīrietis. Turpinot izmeklēšanu Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas vakar, 24. augustā, aizdomās par izdarīto noziedzīgo nodarījumu aizturēja 1965. gadā un 1968. gadā dzimušus vīriešus. Viens no tiem, 1965. gadā dzimušais vīrietis, agrāk ir tiesāts par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kā arī par vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Rīt, 26. augustā, Valsts policija 1965. gadā dzimušo vīrieti nogādās tiesā ar lūgumu piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta ceturtā un piektā punkta, par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un pēc tās izdarīta līķa apgānīšana. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā