Jaunumi
Kurzemē divas dienas Valsts policijas amatpersonas piedalījās starptautiska līmeņa mācībās, lai pilnveidotu policijas velopatruļu kapacitāti

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē notika divu dienu apmācības un taktiskie treniņi "Droša policijas velopatrulēšana un individuālo ķermeņa video kameru izmantošana policijas darbā" INTERREG V-A Latvija - Lietuva pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020.gadam atbalstītā projektā "Ar sabiedrības drošību saistīto pakalpojumu attīstība, stiprinot komunikāciju un sadarbību starp pašvaldībām un policiju". Tāpat šī projekta ietvaros esam saņēmuši sešus velosipēdus, no kuriem divi ir elektrovelosipēdi, savukārt četri – pilsētas velosipēdi, kuri jau tiek izmantoti, patrulējot Liepājā.

Seminārā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas un Klaipēdas apriņķa policijas pārvaldes amatpersonām, kā arī Palangas pašvaldībai tika stāstīts par Nīderlandes pieredzi, policijas darbā izmantojot individuālās ķermeņa kameras. Tāpat vieslektors no Nīderlandes runāja par riteņbraukšanu, veidojot izpratni policijas darbinieku vidū par velosipēdu uzturēšanu un drošības apsvērumiem, izmantojot velosipēdu ikdienā. Tāpat tika stāstīts par velosipēda izmantošanas priekšrocībām automašīnas vietā un skaidroti velosipēdu tehniskie nosacījumi. Savukārt nākamajā dienā Latvijas un Lietuvas valsts policijas amatpersonas, kā arī Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas amatpersonas bija redzamas Liepājas ielās, kur notika praktiskās nodarbības, kā, piemēram, personas aizturēšana, izamantojot velosipēdu.

Vieslektoram Marcel Zethoven ir vairāk kā divdesmit piecu gadu pieredze Nīderlandes policijā. Marcel Zethoven 2010.gadā nodibināja apmācības un konsultāciju aģentūru “VAZ Global”, kur darbojas eksperti uz sabiedrību vērstu policijas darbu problēmjautājumu risināšanā un taktikas izstrādē, par pamatu ņemot drošības apsvērumus. “VAZ Global” eksperti darbojas visā pasaulē, tādās valstīs kā Dienvidāfrika, Čehija, Latvija, Zviedrija, Gruzija un Nīderlande. Speciālisti apmāca studentus, policistus, politiķus, pašvaldību amatpersonas, apsardzes komersantus, to darbiniekus un iedzīvotājus.
@LatviaLithuaniaProgramme un @Intereg.lv
vairāk par programmu https://latlit.eu/ un projektu: https://latlit.eu/the-development-of-safety-services-by-strengthening-communication-and-cooperation-capacity-between-the-local-government-and-police-authorities/