Šā gada 1. februārī ap pulksten 21.22 Rēzeknes novada Lendžu pagastā, apmēram 200 metrus no dzelzceļa stacijas pieturas “Taudejāņi” zēns tika atrasts bez dzīvības pazīmēm. Par spīti ilgstoši veiktiem reanimācijas pasākumiem, bērna dzīvību glābt vairs nevarēja.
Notikuma vietā likumsargi aizturēja divas personas – 1985. gadā un 1964. gadā dzimušas sievietes. Šā gada 3. februārī, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas vērsās tiesā ar ierosinājumu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājumu vienai aizdomās turētajai personai. Tiesa neapmierināja ierosinājumu un piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli – policijas uzraudzību. Otrai aizturētajai personai kriminālprocesā piemēroja statusu persona, pret kuru sākts kriminālprocess.
Jāmin, ka šī gada 26. jūnijā uzsāktajā kriminālprocesā tika izdalīts atsevišķs kriminālprocess pret 1964. gadā dzimušu sievieti, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 304. panta, proti, par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu.
Valsts policijas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu gan uzsāktajā kriminālprocesā pret 1985. gadā dzimušo sievieti, gan 26. jūnijā izdalītajā kriminālprocesā pret 1964. gadā dzimušo sievieti un 2025. gada 30. jūnijā procesus nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Valsts policija ir ierosinājusi prokuratūru saukt 1985. gadā dzimušo sievieti pie kriminālatbildības par noziedzīgo nodarījumu saskaņā ar Krimināllikuma 123. panta pirmās daļas, proti, par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības. Paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu un pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas, proti, par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja tas izdarīts pret mazgadīgo. Soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.