Jaunumi Latgale
Policisti iet iekšā pagalmā pa atvērtiem vārtiem

Apkarojot nelikumīgu akcīzes preču apriti, iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros, Valsts policijas  Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes reģionālās nodaļas amatpersonas, 22. novembrī veicot operatīvos pasākumu, aizturēja divus vīriešus, pie kuriem sankcionētas kratīšanas laikā Rēzeknē tika izņemti aptuveni 560 litri nelegāli ražota alkohola – brāgas un kandžas, kā arī alkohola ražošanai paredzētās ierīces un tabakas izstrādājumi bez Latvijas republikas akcīzes markām – 800 gabalus cigarešu. Jāmin, ka viena no minētajām personām jau bija iepriekš nonākusi policijas redzes lokā. Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu, visos gadījumos, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Personām draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 221.2 panta otrās daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu un pārvietošanu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.