Preses relīzes Jaunumi
cigaretes

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī 2021. gada 16. novembrī tika uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu, kuri nav marķēti ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, nelikumīgu realizāciju nelielā apmērā Jūrmalā, tas ir, pēc noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 2216. pantā. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki veicot vairākas speciālās izmeklēšanas darbības un realizējot iepriekš iegūto operatīvo informāciju, šā gada 11. maijā veica sankcionēto kratīšanu Jūrmalā, privātmājā un automašīnā pie 1957. gadā dzimušas personas. Kratīšanās laikā kopā tika izņemts 32340 cigarešu, kas nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām (“Winston” – 12600 cigarešu, “Premjer” – 7200, “NZ Gold” – 5940, “Camel” – 2200; “NZ” – 2400, “Minsk” – 1400; “LF” – 600) 1957. gadā dzimusī persona tika aizturēta.

Turpinot pirmstiesas izmeklēšanu Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, realizējot iepriekš saņemto operatīvo informāciju un balstoties uz kriminālprocesā iegūtiem datiem, veica četras sankcionētas kratīšanas Rīgā un Rīgas rajonā, kur tika atrasts un izņemts 20000 “Premjer” markas cigarešu, kas nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Par šo noziedzīgo nodarījumu tika aizturēta 1975. gadā dzimusi persona.

Kopumā šā gada 11. maijā Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa veica sešas sankcionētas kratīšanas un izņēma 52340 cigarešu, kas nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Turpmākā pirmstiesas izmeklēšanā Kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, proti par tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija aicina nebūt vienaldzīgiem un nekavējoties ziņot policijai gadījumos, ja ir informācija par likumpārkāpumiem saistībā ar alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju! Informēt policiju iespējams vēršoties klātienē tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai nosūtot iesniegumu elektroniski, apstiprinātu ar elektronisko parakstu, uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv. Tāpat policiju notikuma brīdī iespējams informēt, zvanot pa tālruņa numuru 110. Nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt arī Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.