Preses relīzes

Šonedēļ Jelgavā kāds motocikla vadītājs nepakļāvās policistu aicinājumam apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu, kuras laikā ne vienu reizi vien pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un kopumā tika pie deviņiem administratīvo pārkāpumu procesiem. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Reaģēšanas nodaļas amatpersonas vairākkārt vīrietim lika apturēt transportlīdzekli, tomēr vadītājs izvēlējās turpināt uzsākto ceļu un centās izvairīties no policijas. Bēgšanas mēģinājums bija nesekmīgs un policisti motociklistu apturēja, konstatējot gan transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa nepilnības, gan bēgšanas laikā radušos pārkāpumus.

Šī gada 9. aprīlī īsi pirms pulksten 15.00 policistu uzmanību piesaistīja kāds pretim braucošs motocikla “Suzuki” vadītājs Jelgavā, kurš brauca pa Brīvības bulvāri virzienā no Izstādes uz Lāčplēša ielu ar ātrumu 59 km/h vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 30 km/h. Valsts policijas amatpersonas nekavējoties apgriezās braukšanai pretējā virzienā un aicināja vadītāju apturēt transportlīdzekli, bet šī prasība tika ignorēta un vīrietis uzsāka bēgšanu, izvairoties no policijas, kas tam sekoja.

Ceļu satiksmes likuma 52. panta piektā daļa paredz, ka par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 2000 eiro lielu naudas sodu un atņem transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.   

Neskatoties uz to, motociklists, klaji ignorējot gan policijas darbinieku aicinājumus, gan citu satiksmes dalībnieku drošību, turpināja bēgt, pārkāpjot braukšanas ātrumu arī vietā, kas apzīmēta ar ceļa zīmi “Apdzīvotas vietas sākums”. Par šo pārkāpumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc Ceļu satiksmes likuma 55. panta divdesmit ceturtās daļas par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā ar motociklu, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar ceļa zīmi “Apdzīvotas vietas sākums”. Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu no 540 līdz 680 eiro apmērā, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Pēc neilga laika bēgšanas mēģinājums tika pārtraukts un policija bēgošo vadītāju apstādināja. Valsts policijas amatpersonas konstatēja, ka šo “Suzuki” markas motociklu vadījis kāds 1985. gadā dzimis vīrietis. Veicot dokumentu pārbaudi, izrādījās, ka vadītājs motociklu vadījis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kurām jau pirms kāda laika piemērots izmantošanas aizliegums. Par šo pārkāpumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc Ceļu satiksmes likuma 51. panta ceturtās daļas par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums. Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro apmērā.

Bēgšanas mēģinājuma laikā kopumā motocikla vadītājs iekūlās pamatīgās nepatikšanās. Vīrietis ticis pie deviņiem administratīvo pārkāpumu procesiem, kā arī mantas konfiskācijas, kas šajā gadījumā ir viņa vadītais transportlīdzeklis - “Suzuki” markas motocikls. Transportlīdzeklis izņemts un nodots Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Iespējams, uz šo rīcību vīrieti mudināja jau zināmie pārkāpumi, kuri bija transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa un vadīšanas tiesību izmantošanas jau esošā lieguma dēļ. Tomēr, atsaucoties uz policistu sākotnējiem aicinājumiem apturēt transportlīdzekli, pārkāpumu skaits varēja būt ievērojami mazāks.

Valsts policija aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumus, sekot līdzi sava transportlīdzekļa tehniskajam stāvoklim, kā arī atsaukties policistu aicinājumiem, jo to ignorēšana var tikai palielināt pārkāpumu skaitu un apdraudēt citus ceļu satiksmes dalībniekus.