Preses relīzes
cigaretes

Šā gada 20. septembrī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Jēkabpils un Madonas novadā aizturēja divus vīriešus saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvadāšanu un uzglabāšanu lielā apmērā. Veicot vairākas sankcionētas kratīšanas, likumsargi konstatēja un atsavināja kopumā vairāk nekā 800 000 dažādu marku nelegālo cigarešu, 1 465 litrus dīzeļdegvielas, aptuveni tonnu nelikumīga alkohola kā arī skaidru naudu, kura, iespējams, iegūta noziedzīgā veidā.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Madonas iecirknī tika iegūta informācija par, iespējamu, nelegālo akcīzes preču apriti, proti, par nelikumīgu alkohola un cigarešu bez Latvijas Republikas nodokļu markām, realizāciju nelielā apmērā. Tika uzsākts kriminālprocess un veiktas izmeklēšanas darbības.

Apkarojot nelikumīgu akcīzes preču apriti, VP VRP Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ieguva informāciju, ka Jēkabpils un Madonas novadā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju. Lai pārbaudītu likumsargu rīcībā esošo informāciju, tika veikta izmeklēšana, kā rezultātā šā gada 20. septembrī vairāku sankcionētu kratīšanu laikā, tostarp aizdomās turamo personu dzīvesvietā un automašīnā, kriminālprocesa ietvaros, kopumā konstatēja un atsavināja vairāk nekā 800 000 dažādu marku tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām (tostarp tādas markas kā Winston, Premier, Prince, King, Dakota, Dove Gold, NZ Gold, NZ Black, Fest), aptuveni tonnu nelikumīga alkohola, 1 465 litrus dīzeļdegvielas, kā arī skaidru naudu, kura, iespējams, iegūta noziedzīgā veidā.

Saistībā ar šo noziegumu VP VRP Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas aizturēja 1971. un 1999. gadā dzimušus vīriešus, kuri iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā. Aizturētajiem tiks piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Par šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.6 panta – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju nelielā apmērā, pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, kā arī 221.1 pirmās daļas – par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus (nelikumīgi alkoholiskie dzērieni), realizāciju.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.