Jaunumi Latgale
Policists uz ietves

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes likumsargi, veicot preventīvos un operatīvos pasākumus, turpina apkarot nelikumīgu akcizēto preču apriti. Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas konfiscēja 18 200 tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Šī gada 15. septembrī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas, veicot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā saistībā ar akcīzes nodokli apliekamo preču nelikumīgu apriti,  vairāku kratīšanu laikā Daugavpilī konfiscēja 18 200 cigaretes ar  Baltkrievijas akcīzes marķējumu. Tika aizturēts 1985.gadā dzimis vīrietis, kurš agrāk jau bija nonācis policijas redzes lokā par nelikumīgu akcizēto preču apriti.

Par šo noziedzīgo nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta pirmās daļas par  alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisku darbu, vai ar naudas sodu.