Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa amatpersonām izdevās aizturēt “naudas mūli”, kurš saistīts ar telefonkrāpšanas gadījumu Daugavpilī. Likumsargi personu aizturēja šā gada 20. maijā un pret viņu ir uzsākts kriminālprocess.
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas saņēma informāciju, ka šā gada 12. maijā Daugavpilī 1947. gadā dzimušai sievietei piezvanīja nepazīstamas personas, uzdodoties par sazvanītās personas meitu, un apgalvoja, ka viņa ir cietusi ceļu satiksmes negadījumā. Krāpnieki lūdza skaidros naudas līdzekļus nodot citai personai. Pēc sarunas pie sievietes dzīvesvietā ieradās nepazīstama persona jeb “naudas mūlis”. Zināms, ka cietusī persona šim “naudas mūlim” nodeva 7000 eiro.
Skaidrojot notikušā apstākļus likumsargi identificēja personu, kura iesaistīta noziedzīgajā nodarījumā. Likumsargi 2025. gada 20. maijā aizturēja 2008. gadā dzimušu jaunieti, kurš šajā shēmā darbojās kā “naudas mūlis”. Policijas rīcībā ir informācija, ka aizturētā persona, iespējams, ir iesaistīta arī citās krāpšanas epizodēs. Tāpat zināms, ka persona iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā.
Pret personu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas, proti, par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana). Paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.
Valsts policija brīdina iedzīvotājus, ka pēc nepazīstamu zvanītāju pieprasījuma nedrīkst nodot svešiniekiem skaidru naudu vai bankas kartes, kā arī atklāt piekļuves datus banku kontiem. Šādas telefonsarunas uzreiz jāpārtrauc! Ne policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki neprasa veikt šādas darbības. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, un atgādināt arī saviem tuviniekiem, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, finanšu drošības nosacījumus!
Valsts policija aicina jauniešus neiesaistīties krāpniecības shēmās, pat, ja šķiet ka tā ir iespēja viegli nopelnīt naudu. Likumsargi atgādina, ka, neskatoties uz apstākļiem un iemesliem, kāpēc personas ir iesaistījušās noziedzīgajās shēmās, būtiski apzināties, ka tas ir nelikumīgi un par to paredzēta kriminālatbildība.