Preses relīzes
Dienesta suns Darvins skolas ģērbtuvē

16. septembrī policisti, veiksmīgi sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, veica pārbaudes Aizkraukles novada izglītības iestādēs un Tukuma novada izglītības iestādes dienesta viesnīcā. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi kopā tika nogādāti 12 jaunieši. Tāpat likumsargi konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci un cigaretes.  

Preventīvā pasākuma laikā 16. septembrī Tukuma novadā dienesta suns Darvins norādīja uz 8 jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākti 8 administratīvā pārkāpuma procesi, un šobrīd tiek gaidīti ķīmiski – toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti; atkarībā no analīžu rezultātiem tiks pieņemti turpmākie lēmumi.

 Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48.panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro.

Savukārt pārbaudes laikā kopā ar kinologu un Darvinu kādā no izglītības iestādēm Aizkraukles novadā policisti konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci „Vozol” un cigaretes. Pret jaunieti ir sākti 2 administratīvo pārkāpumu procesi. Pamatojoties uz Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

Kopumā divās skolās Aizkraukles novadā dienesta suns Darvins norādīja uz 4 jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākti 4 administratīvā pārkāpuma procesi, un šobrīd tiek gaidīti ķīmiski – toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

Policija aktīvi strādā narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā un pārbaudes turpināsies. Pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Likumsargi atgādina, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana, glabāšana un arī tirgošana ir nopietns pārkāpums,  atbilstoši nodarījuma smagumam par to paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.