Jaunumi Latgale
Pamācība par bērnu pārvadāšanu atbilstošā automašīnas sēdeklītī

Š. g. 12. martā ap pulksten 12:45 Valsts policijas Latgales reģiona amatpersonas saņēma informāciju par ceļu satiksmes negadījumu Augšdaugavas novadā, Tabores pagastā.

Ierodoties notikuma vietā, tika noskaidrots, ka transportlīdzekļa vadītājs nav ticis galā ar automašīnas Nissan vadību, kā rezultātā spēkrats ir nobraucis no ceļa braucamās daļas, apgāzies un ietriecies kokā.

Minētā ceļu satiksmes negadījuma brīdī transportlīdzeklī atradās piecas personas, tajā skaitā divus gadus vecs bērns, kurš tika pārvadāts rupji pārkāpjot bērnu pārvadāšanas noteikumus, jeb atrodoties kādam pasažierim klēpī nevis bērnu sēdeklītī. Visas personas ar dažāda smaguma miesas bojājumiem tika nogādātas tuvākajā medicīnas iestādē.

Par doto faktu policija ir uzsākusi kriminālprocesu, kurā tiks skaidroti notikušā apstākļi.

Valsts policija aicina rūpēties par bērnu drošību automašīnā, ievērojot drošas pārvadāšanas noteikumus! Vēršam uzmanību ikvienam vecākam un transportlīdzekļa vadītājam, kurš pārvadā bērnus, – bezatbildīga rīcība var izraisīt traģēdiju.

Valsts policija atkārtoti informē par pareizu bērnu pārvadāšanu, lai bērnam nodrošinātu maksimāli drošu braucienu:

  • Līdz 3 gadu vecumam ir ieteikts saglabāt atmugurisko braukšanas pozīciju. Ja bērns atrodas ar skatu braukšanas virzienā, satiksmes negadījumā galva ar inerci virzās uz priekšu, jo mazam bērnam galva ir smaga un viņš var gūt nopietnas traumas.
  • Bērns sēdeklītī nedrīkst atrasties pārlieku biezā apģērbā, jo tādā gadījumā drošības josta netiek pievilkta pietiekami stingri. Tāpat, ja bērns tiek pārvadāts sēdeklītī, kas novietots priekšējā pasažiera vietā, tad priekšējā pasažiera gaisa spilvens ir jāatslēdz, jo darbības laikā, tas bērnam var nodarīt nāvējošus ievainojumus.
  • Svarīgs pasākums pirms tiek uzsākta braukšana, ir brīvi esošo priekšmetu nostiprināšana. Nenostiprinātu priekšmetu kustības trajektorija un spēks trieciena brīdī ir neparedzams, tādēļ, pārvadājot bērnu automobilī, ir jāizvērtē līdzi paņemto rotaļlietu un citu priekšmetu smagums un cietība.