Preses relīzes Jaunumi
Krāpšana

Valsts policija ir saņēmusi informāciju par sociālajā tīklā publicētu viltus investīciju platformas reklāmu, kurā nelikumīgi izmantots Latvijas Valsts prezidenta un Latvijas televīzijas žurnālista tēls, radot maldīgu priekšstatu, ka valsts augstākā amatpersona un žurnālists it kā reklamē investīciju platformu.

Valsts policija brīdina, ka šī reklāma ir krāpnieciska!  Reklamētā interneta vietne nav licencēta. Tāpat viss liecina, ka šajā viltus reklāmā izmantotas mākslīgā intelekta metodes.

Jāuzsver, ka līdzīgas viltus investīciju platformu reklāmas konstatētas jau iepriekš. Diemžēl dažkārt iedzīvotāji patstāvīgi sazinās ar krāpniekiem, aizpildot anketas, kuras lielākoties atrod sociālajos tīklos (Facebook, TikTok, Youtube u.c.). Reklāmās tiek pasniegti veiksmes stāsti un jau iepriekš fiksēti gadījumi, kad reklāmās izmantoti publisku personu vārdi. Pēc anketu aizpildīšanas ar cietušajiem sazinās viltus brokeri un tālākais process ir nemainīgs noziedznieki izkrāpj naudu no iedzīvotāju banku kontiem, kā arī bieži vien noformē aizdevumus cietušo vārdā.

Valsts policija aicina iedzīvotājus pirms investīciju veikšanas, pārbaudīt vai konkrētais pakalpojumu sniedzējs ir saņēmis licenci, lai darbotos Latvijā. To iespējams pārbaudīt Latvijas Bankas tīmekļa vietnē: https://uzraudziba.bank.lv/tirgus-dalibnieki/ Tāpat aicinām kritiski izvērtēt internetā vidē redzamus video, kā arī nevienam neizpaust savus bankas kontu datus!