Preses relīzes
Narkotikas

Aizvakar, 25. novembra rītā, Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirknī tika saņemta informācija par iespējamu narkotisko vielu realizāciju. Tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizāciju.

Pārbaudot saņemto informāciju un veicot operatīvos izmeklēšanas pasākumus, Rīgas Zemgales iecirkņa policisti piesaistīja arī Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekus un kinologu ar suni. Tās pašas dienas vakarā pēc pulksten 21.00 Bolderājā  tika aizturētas divas personas – 1978. un 1986. gadā dzimuši vīrieši, kuri jau iepriekš sodīti par narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Viens vīrietis tika aizturēts uz ielas, savukārt otrs kādā netālu esoša adresē.

Šobrīd abi aizturētie atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Izmeklēšanā noskaidrots, ka viens no vīriešiem bijis tas, kas tirgo, savukārt otrs bijis starpnieks – pieņēmis pasūtījumus un narkotiskās vielas nodevis pircējiem.

Veicot kratīšanas abu vīriešu dzīvesvietās, kopumā tika atrastas un atsavinātas 613 MDMA tabletes, ap diviem gramiem karfentanila, 500 eiro skaidras naudas, kas, visticamāk, iegūta no narkotiku realizācijas, un 3 velosipēdi, kuri izņemti pārbaudei.

Ņemot vērā, ka noziegumu izdarījusi personu grupa divu cilvēku sastāvā, uzsāktais kriminālprocess izmeklēšanas gaitā, visticamāk, tiks pārkvalificēts pēc smagāka panta.