Preses relīzes
vp

Šī gada 16. martā Valsts policijā saņemta informācija par ceļu satiksmes negadījumu Tukuma novadā, Džūkstes pagastā, Pienavā. Ierodoties notikuma vietā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas konstatēja, ka 2006. gadā dzimis jaunietis vadīja automašīnu “BMW” un uzbrauca metāla nožogojumam, bojājot to. Ceļu satiksmes negadījumā neviena persona fiziski necieta. Savukārt transportlīdzekļa vadītājam konstatēta virkne pārkāpumu, kā dēļ uzsākti četri administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Aizvadītajā sestdienā, 16. martā, pulksten 21.20 Tukuma novadā, Džūkstes pagastā, Pienavā kāds 2006. gadā dzimis “BMW” vadītājs izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, uzbraucot metāla nožogojumam un bojājot to. Ceļu satiksmes negadījumā neviena persona fiziski necieta. Par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Valsts policijas amatpersonas, atrodoties notikuma vietā, konstatēja, ka transportlīdzekļa vadītājs ir manāmā alkohola reibuma ietekmē, ko apstiprināja arī veiktā pārbaude. Jaunietis vadījis automašīnu, būdams 2,51 promiles lielā alkohola reibumā, kā arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Par šo pārkāpumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Tāpat, pārbaudot automobiļa stāvokli, konstatēts, ka transportlīdzeklim nav derīga tehniskā apskate, kā arī tai nav veikta transportlīdzekļa īpašnieka obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA). Par katru no pārkāpumiem uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Tāpat, administratīvā pārkāpuma process par nederīgu OCTA polisi uzsākts patiesajam automašīnas īpašniekam.   

Valsts policija aicina automašīnu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka ceļu satiksmes noteikumu neievērošana apdraud ne tikai paša vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.