Preses relīzes
Redzamas 2 cilvēka rokas, kas skaita naudas banknotes. Redzami 50 un 20 eiro nomināli

Svētdien, 25. jūlijā, likumsargi Bauskas novadā ārpus apdzīvotas vietas apturēja kādu automašīnas vadītāju, kurš brauca ar ātrumu 133 km/h. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis amatpersonai piedāvāja samaksāt 100 eiro. Policijā par notikušo ir uzsākts viens kriminālprocess un viens administratīvā pārkāpuma process.

Nedēļas nogalē, 25. jūlijā, Bauskas novada Valles pagastā uz autoceļa Vecumnieki-Nereta-Subate par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu tika apturēta automašīna „Audi A8”, kuru vadīja 1981. gadā dzimis vīrietis. Viņš brauca ar ātrumu 133 km/h ārpus apdzīvotas vietas, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h.

Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību zaudēšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis deva policistiem 100 eiro kukuli. Par minēto faktu pret autovadītāju tika uzsākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, piemērojot naudas sodu.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat policija uzsver, ka uzskats, ka neliela ātruma pārsniegšana nenodara neko ļaunu, ir maldinošs, jo arī ātruma pārsniegšana par 10 līdz 20 km/h bieži vien var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.