Jaunumi
Informatīvs materiāls

Šobrīd koki un ceļa malas krāsojas rudenīgos toņos un meža zvēri var palikt aizvien sliktāk pamanāmi. Autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem vai krūmiem, jo pastāv lielāka iespēja, ka šādā posmā jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks. Taču autovadītājiem ir jābūt arī vērīgiem un uzmanīgiem jebkurā valsts teritorijā.

Kopumā šogad līdz 5. oktobrim Valsts policija fiksējusi 385 ceļu satiksmes negadījumus, kuros notikusi sadursme ar meža dzīvnieku. Vēršam uzmanību, ka meža dzīvnieki mēdz pārvietoties arī baros un to uzvedība nav paredzama, tāpēc jāievēro īpaša piesardzība. Lai izvairītos no iespējama ceļu satiksmes negadījuma, aicinām būt uzmanīgiem, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas attiecīgajos ceļu posmos norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni.

Atgādinām, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Ja negadījumā nav cietuši cilvēki un transportlīdzeklim nav radušies bojājumi, kuru dēļ tas nevarētu turpināt ceļu, par notikušo ir jāinformē Valsts meža dienests. Atceries, nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu!