Jaunumi
Automašīnas apturēšana Rīgā beidzas ar dažādu narkotisko vielu izņemšanu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas 19. aprīlī Rīgā, Krasta ielā, pamanīja kādu nepārliecinošu “Opel” automašīnas vadītāju un viņu apturēja. Personas datu pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka automašīnā atrodas narkotiskās vielas un aizturēja 1999. gadā dzimušo spēkrata vadītāju.

Neatliekamā kārtā veiktas kratīšanas vīrieša automašīnā, faktiskajā dzīvesvietā, kā arī deklarētajā dzīvesvietā. Dažādas narkotiskās vielas tika atrastas divās pārbaudītajās vietās – vīrieša automašīnā un faktiskajā dzīvesvietā. Kopumā izņemtas četras dažādas narkotiskās vielas. Nedaudz virs 204 gramiem marihuānas, 161,23 grami kokaīna, mazliet vairāk nekā 23 grami MDMA tabletes un nedaudz virs 249 gramiem amfetamīna.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļauta glabāšanu un pārvadāšanu, ja tas izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.