Jaunumi Latgale
Policists, kas nobildēts no automašīnas

Valsts policija savā rīcībā bija ieguvusi informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar nelegālu marihuānas apriti. Informācijas pārbaudei, Valsts policijas Latgales reģiona Kriminālpolicijas biroja amatpersonas, operatīvo pasākumu laikā aizturēja vīrieti, pie kura tika atrasti 1,5 kilogrami marihuānas. Uzsākts kriminālprocess, izmeklēšana turpinās.

Valsts policijas Latgales reģiona Kriminālpolicijas biroja amatpersonas savā rīcībā ieguva informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu.

20.janvārī ap pulksten 22:00 Augšdaugavas novadā, Nīcgales pagastā uz autoceļa A6 tika apturēts transportlīdzeklis, kurā, pēc policijas rīcībā esošās informācijas, tika pārvadātas narkotiskās vielas. Transportlīdzekļa apskates laikā tika atrasti un izņemti 1,5 kilogrami  augu izcelsmes vielas, kas visdrīzāk ir marihuāna.

Turpat notikuma vietā aizturēts arī iespējamais vainīgais – 1968.gadā dzimis vīrietis, kurš mēģināja slēpt nozieguma pēdas aizdedzinot transportlīdzekli. Pateicoties policijas darbinieku ātrajai reaģēšanai, vīrietim iecerētais neizdevās.

Izmeklēšanas un operatīvo darbību  rezultātā tika noskaidrots, ka persona ir ne tikai vairākkārt tiesāta par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, bet ir arī pamats uzskatīt, ka vīrietis ir organizētas noziedzīgas grupas līderis.

 22.janvārī Rēzeknes tiesa aizturētajai personai piemēroja drošības līdzekli – apcietinājums. 

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu – nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt aizturētajam vīrietim par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 253.panta 2.daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.