Preses relīzes
tv

Šonedēļ 5. martā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Galvenās Kriminālpolicijas pārvades Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonām Augšdaugavas novadā Nīcgalē aizturēja 1975. gadā dzimušu vīrieti, kurš iedzīvotājiem nelicencēti, par maksu sniedza televīzijas pakalpojumus. Pēc aizturēšanas policisti veica virkni kratīšanu TV pakalpojumu sniedzēja un tā nelikumīgo pakalpojumu abonentu īpašumos. Kopumā tika konstatēts 181 nelikumīgas televīzijas klients. Kratīšanas laikā tika izņemtas televīzijas signāla uztveršanas, formēšanas un izplatīšanas iekārtas.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 208.panta par nodarbošanos ar uzņēmējdarbību, attiecībā uz kuru pastāv speciāls aizliegums, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

Valsts policija brīdina, ka šobrīd saskaņā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņu padomes lēmumiem Krievijas Federācijas propagandas kanāli ir aizliegti, kā arī vadoties no Aizsargāta pakalpojuma likuma 7. panta otrās daļas nosacījumiem – par nelegālas sistēmas uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu personīgiem mērķiem piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām t.i. 700 eiro, līdz ar to šobrīd pie administratīvās atbildības saucami arī nelegālas televīzijas galalietotāji. Vienlaikus jānorāda, ka šo grozījumu mērķis nav sodīt iedzīvotājus, bet gan aizsargāt Latvijas informatīvo telpu un pašus cilvēkus.

Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuriem radušās šaubas par viņu TV apraides operatoru, pārliecināties par attiecīgās licences esamību pakalpojuma sniedzējam NEPLP mājaslapā: www.neplpadome.lv.