Preses relīzes

Valsts policijas Reaģēšanas pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki vakar, 7. aprīlī, pēc pulksten 19.00, veicot satiksmes uzraudzību ar netrafarēto automašīnu, uz Jūrmalas šosejas fiksēja kādu  motocikla “Yamaha” vadītāju, kurš brauca ar 160 km/h pie atļautajiem 90 km/h. Motocikla vadītājs neklausīja policijas norādēm un neapstājās, bet gan uzsāka bēgšanu. Motociklistam neizdevās aizbēgt no likumsargiem, viņu apturēja un par izdarītajiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka vairākus administratīvā pārkāpuma procesus.

Policijas darbinieki vakar neilgi pēc pulksten 19.00 uz autoceļa A10 (Rīga-Ventspils), virzienā no Rīgas uz Jūrmalu fiksēja kādu motocikla “Yamaha” vadītāju, kurš pabrauca garām policijas ekipāžai ar 160 km/h pie atļautajiem 90 km/h. Likumsargi nekavējoties reaģēja uz pārgalvīgo motocikla vadītāju un, ieslēdzot bākugunis un speciālo skaņas signālu, brauca pakaļ motociklam, lai apturētu to.

Taču motocikla vadītājs atskatījās uz policijas transportlīdzekli un sāka braukt ātrāk, bēgot no likumsargiem. Bēgšanas laikā “Yamaha” vadītājs krietni pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu – braucot virs 200 km/h. Panākot pārkāpēju, likumsargi vairākkārt izteica prasību apturēt transportlīdzekli, bet motocikla vadītājs turpināja bēgt līdz pat Jūrmalai, kur veica apgriešanās manevru un brauca atpakaļ uz Rīgas pusi, turpinot nepildīt likumsargu vairakkārt izteiktās prasības apturēt transportlīdzekli.

Iebraucot Rīgā, motocikla vadītājs turpināja braukt nesamazinot ātrumu līdz atļautajam, pēc kā nogriezās uz Upesgrīvas ielu, kur krustojumā ar Kantora ielu, veicot vairākus manevrus, lai apbrauktu Valsts policijas transportlīdzekli, notika sadursme. Negadījumā motocikla vadītājs guva sasitumu, bet hospitalizācija nebija nepieciešama.

Likumsargi konstatēja, ka pie transportlīdzekļa stūres bija sēdies kāds 1992. gadā dzimis vīrietis, kuram nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Kopumā par izdarītajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem Valsts policija uzsāka četrus administratīvā pārkāpuma procesus: par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, par braukšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, par nepakļaušanos policijas darbinieku prasībām (par bēgšanu) un ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu.