Jaunumi
VP automašīna

Šā gada 9. novembrī ap pulksten četriem no rīta Valsts policija saņēma izsaukumu uz Latgales priekšpilsētas daudzīvokļu namu, kur 1987. gadā dzimis vīrietis bija ieradies pie savas mātes uz dzīvokli, lai pieprasītu naudas līdzekļus, taču pēc aicinājuma pamest dzīvesvietu sāka uzvesties agresīvi.

Policijai ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka aizdomās turētais ir kļuvis agresīvs pēc tam, kad cietusī bija atteikusies atdot viņam naudas līdzekļus. Sievietei tika vairākas reizes iesists pa seju, ķermeni un galvu, kā arī spīdzināšanas laikā tikušas sasietas rokas un rīklē bāzti medikamenti. Sākotnējā informācija liecina, ka no notikuma vietas tika paņemta nauda aptuveni 2000 eiro apmērā, kā arī sievietes bankas karte un personas apliecinoši dokumenti. Uz notikuma vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, un sieviete tika nogādāta ārstniecības iestādē, savukārt iespējamais vainīgais vīrietis policijas ierašanās brīdī bija pametis notikuma vietu.  

Veicot meklēšanas pasākumus, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi aizdomās turēto 10. novembrī aizturēja. Pie vīrieša tika atrastas narkotiskās vielas, kas tika nodotas ekspertīzes veikšanai, kā arī aizdomās turētais tika nogādāts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā, lai viņam veiktu narkotisko un psihotropo vielu pārbaudi.

Saistībā ar notikušo 10. novembrī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 168.1 panta (par ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu), 176. panta otrās daļas (par laupīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā) un 152. panta otrās daļas (par prettiesisku darbību, atņemot personai iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu un par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas cietušā dzīvībai vai veselībai bīstamā veidā).

12. novembrī ar tiesas lēmumu tika noteikts, ka aizdomās turētajam tiek piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.